Koronavirüs Covıd-19 salgını ülkemizde de çok fazla yayılmış ve bizler gibi tüm vatandaşlar da etkilenmiştir. Beraberinde bakanlık tarafından alınan sokağa çıkma yasağı ile birçok kişi evde hobi geliştirmek ve vakit geçirmek için  el işleri yapmaya başlandı. Ankara Tadilat Dekorasyon firması olan Tam Dekor olarak sizlere yaptığımız araştırmalar ve beğendiğimiz dekorasyon modellerini sizde evde deneyebilirsiniz. Aşağıdaki modelleri basit tahtalar ile çok şık yapabileceğiniz dekor ürünleridir.

Koronavirüs Salgınında Rahatça Evde Yapabileceğiniz Çok Şık Dekoratif Ürünler,

Dekoratif Kullanışlı Ahşap Raflar

Ahşap raflar fotograftaki gibi bir raf isterseniz ortalama boyutları 90×10 cm gibi bir ölçüsü vardır. Bu rafları yapmak için yapı marketlerden istediğiniz ölçüler ile bir ahşap kestirip duvara istediğiniz şekilde monte yaparak kullanabilirsiniz. Ahşap rafları cila ve ahşap boyası ile istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz.

Dekoratif Kullanışlı Hasır İpli Ahşap Raflar

Ahşap raf görüntü göründüğü gibi bir  hasır ip ve ahşap tahtadan oluşmaktadır. Boyutu ortalama yükseklik 15 cm uzunluk 1 metre genişlik 1,5 metredir. Ahşabı yapı marketlerden kendinize göre belirlediğiniz ölçü ile kestirebilir ve metre ile hasır ip alabilirsiniz. Ahşabı cila ve ahşap boyası ile güzelce renklendirebilirsiniz. Duvara ahşap ve ipi vidalayarak güzel bir görüntü alabilirsiniz.

Dekoratif İlginç Çerçeve

Resimdeki çerçeve kenarları ahşap 4 parçadan ve tel örgüsü parçaları kullanılarak yapılmıştır. Ölçüleri ortalama kalınlık 20 cm uzunluk 1 metre diğer parçanın ölçüsü uzunluk  30 cm ile 20 cm kalınlık olarak kullanılmıştır. Daha sonra 4 parça bir birine vidalanmadan önce tel örgülerin geçireleceği alanlara resimde gördüğünüz gibi çivi yardımı ile yada matkap yardımı ile delik açın ve telleri geçiriniz daha sonra çerçeve şekili vererek vidalayınız.

Ahşap Saksılık Çerçeve

Resimde gördüğünüz saksılık eviniz ve balkonunuz için hem çok iyi dekoratif ürünüdür. Bu tarz bu ürün yapmak için yapı market, hırdavatçıdan yada mobilyacıdan 50 cm genişliğinde kare şekilde 4 adet tahta alınız ve saksıyı tutacak şekilde de kontrplak gibi esnek bir parça isteyiniz. Parçaları aldıktan sonra duvara önce ahşabı monte edin sonra saksının ölçüsünü alın yuvarlak şekilde esnek parçayı vidalayın ve saksıyı yerleştirin.

Ahşap Beşgen Çerçeve

Resimde gördüğünüz beşgen çerçeve ürünü ortalama genişlik 25 cm yükseklik 5 cm olarak 5 adet parçanın birleşmesi ile oluşmaktadır. Bu ürünü yapabilmeniz için kenarların gönyeli olarak kesilmesi gerekir yoksa ek yerleri tam olarak oturmaz. Bu parçaları mobilyacıdan yada yapı market ile satın alabilirsiniz. Aldığınız parçaları ahşap yapıştırıcısı ile yada vidalama yaparak birbirine birleştirebilirsiniz.

Duvar Tip Ledli Ahşap Lamba

Odalarda çok şık duracak ledli ahşap lamba yapması da oldukça keyiflidir. Ortalama 50 cm lik kare ahşap parçası kestirin 2 adet ve orası içinde 5×5 cm 1 adet küçük parça kestirin daha sonra orasına şerit let yapıştırın, arkadan önce ön parça ile 5 cm lik parçayı vidalayın yada yapıştırın en son arka parçayı vidalayın ve ürün hazır.