Ankara Boya Badana

TAM Dekor olarak sizlere kusursuz hizmet vermek için tüm ekimizle en hızlı bir şekilde TAM da istediğiniz gibi sizlere teslim etmektir.

Boya Badana

Evlerde, Kurum ve Kuruluşlarda olmazsa olmaz haline gelen ve yıllık olarak temizlik olarak da yaptırılan boya badana iç ve dış mekanların dekor alanında kullanılmaktadır.

Genellikle renk değişimi için, kirlendiği için, tadilat nedeli ile,  veya hasar gördüğü için boya badana ihtiyacı duyulmaktadır. Boya badana basit bir olay gibi görünse de alçı sıva çekiminden rütuş yapımına kadar ustalık isteyen bir iştir.

Saten Boya: Pürüz olmayan,aynı zamanda düz olan yüzeylere uygulandığı takdirde göze oldukça hoş görünen bir boya çeşididir. Saten boyanın en önemli özelliği silinebilmesi ve bir oldukça dayanıklı olmasıdır.Bu boya çeşidi yarı mat boya grubu içerisinde yer almaktadır. Eğer boya yaptırdığınızda uzun seneler dayanmasını istiyorsanız saten boyayı tercih edebilirsiniz.

Akrilik Boya(Su Bazlı Boya): Akrilik,su bazlı yada diğer bir adıyla plastik boya;çabuk kuruması ve su ile temizlenebilir olmasıyla dikkat çeker. Mat boyaların grubundandır.Üzerindeki kiri oldukça çabuk içine çekebilir. Solvent içermemesi dolayısıyla çocuk odalarında tercih edilebilir,çünkü solvent içermemesi sağlık açısından akrilik boyayı daha avantajlı kılıyor. Bununla beraber yanmayan bir özelliğe sahip olmasından ötürü saklamak diğer boya çeşitlerine göre daha güvenlidir. İç cephe yüzeylerinde, duvar ve tavanlarda,kireç badanalı alanlarda genellikle kullanılır.

Yağlı Boya: Sentetik,parlak, çabuk kuruyabilen bir son kat boyasıdır.Silinebilir ve uzun yıllar dayanabilecek özelliğe sahiptir. Hijyenik olması gereken alanlarda kullanılabilir.Örneğin mutfak ve banyo gibi. Yanma özelliği yüksek olması dolayısıyla evde saklamak güvenli değildir. Kuruma aşamasında solvent maddesini dışarı vererek kuruduğu için yağlı boyayla boyanan bir eve en az bir hafta girmemekte fayda var.

İpek Boya: Su bazlı boya çeşididir. Boya grubu olarak yarı mat boya ve mat boyanın arasında yer alır.Bu özelliği sayesinde göz yormaz.Özellikle silinebilir özelliğine sahip olduğu için diğer su bazlı boya çeşitlerine göre daha fazla dayanır.

Astar boya: Boyanın ilk katıdır. Genel özelliklerini söyleyecek olursak;boya yapılacak yüzeyi sağlamlaştırmak,boyanın alana daha iyi tutunmasını sağlamak,üzerine uygulanacak  boyaya zemin oluşturup boyanın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktır.