Ankara Taşyünü Tavan

TAM Dekor olarak sizlere kusursuz hizmet vermek için tüm ekimizle en hızlı bir şekilde TAM da istediğiniz gibi sizlere teslim etmektir.

Taşyünü Tavan

Alçıpan asma tavan sistemi ile teknik olarak aynı olsa da taşyünü tavan sistemi asma tavan ile farklı olan en belirgin özelliği yük taşıyamaz olması ve T24 taşıyıcı profil üzerine monte edilen karo taşyünü plakaların birleştirilmesi ile yapılmasıdır. Alçıpan asma tavan sistemine göre fiyat olarak daha ekonomiktir. Fiyat performans olarak bakıldığında bir çok iç mekanlarda özellikle hastanelerde, valilik, belediyeler, emniyet müdürlükleri gibi kamu alanlarında sıkça kullanılmaktadır. Akustik özellikleri oldukça iyidir. Beyaz renkli olan taşyünü tavan panelleri ofis gibi alanlarda aydınlatmaya da yardımcı olur. Daha ferah ve aydınlık iç mekanlar yaratmak için ideal ve ekonomik bir çözümdür. Ayrıca alçıpan asma tavana göre kullanılabilirlik özellikle ticari alanlarda daha önem taşımaktadır çünkü gizlenmiş olan yangın söndürme boruları, elektrik ve güvenlik sistemleri kabloları daha sonra müdahale gerekmesi halinde plaka halinde sökülebilir özelliği olmasıdır.

Kullanılan malzemelerin insan yaşamına ve doğaya zarar verici özellikleri bulunmamaktadır. Kanserojen nitelikteki asbest içermeyen değerler ve teknik işlemler tüm panellerde uygulanmaktadır. Projelerimizde kullanılan ürünlerimizin TSE belgesi ve ISO9001 belgeleri mevcuttur.

 

Taşyünü Tavan Avantajları

Malzemenin öz nitelikleri dolayısı ile ses yalıtımı için uygundur,

Yankıyı ve diğer katlara ses gitmesini önler,

Ateşe dayanıklı muhtevası nedeni ile yangın esnasında tutuşmaz,

Rutubete dayanıklıdır, nem tutmaz,

Kolayca sökülüp geri takılabilir, tavan tesisatına kolay erişim sağlar,

Beyaz rengi nedeni ile ışığı yansıtır,

Taşyünü paneller istenilen renge boyanabilir,

İç mimari tasarımları uygulanması için uygundur,

Görsel açıdan çağdaş, estetik ve kalitelidir.