Ankara asma tavan sistemlerinde firmamız TAM 39 yıllık hizmet geçmişini tamamlamış ve değişen teknolojik sistemleri yakından takip edip uygulamalarını ve üretimlerini bünyesinde yapmaktadır. Asma tavan sistemlerini ilk yıllarda bu sektörde ustalığımızı dökme asma tavan sistemleri ile başladık o zamanlar şuan ki olduğu gibi alçıpan sistemleri yada paneller yoktu hazırladığımız saç kalıplarla dökme tavan yaparak tavanları eşsiz dekor ürünü haline getirmekteyiz. Şuan kendi alanında çeşitleri çıkmıştır bunlar her biri ayrı ayrı ustalık gerektirse de firmamız bünyesinde bulundurduğu güçlü kadro ve güçlü ekibi ile dekorasyon sektöründe Ankara firmaları arasında En İyi Dekorasyon firması ünvanını korumaktadır. Asma tavan sistemlerinde Taşyünü Tavan Sistemleri, Klipin (Clip In) Tavan Sistemleri, Gergi Tavan Sistemleri, Alçıpan Asma Tavan Sistemleri, Alçıpan Led Tavan Sistemleri, Akustik Asma Tavan Sistemleri, Isı Yalıtımlı Asma Tavan Sistemleri, Yangına Dayanıklı Tavan Sistemleri, Petek Asma Tavan Sistemleri, Dekoratif Asma Tavan Sistemleri, Alüminyum Asma Tavan Sistemleri, Panoramik Cam Asma Tavan Sistemleri, Ahşap Asma Tavan Sistemleri ve özel tasarım Asma Tavan Sistemleri gibi çeşitleri ile kendi halinde ayrı bir sektör haline gelmiştir.

Kullanım olarak iç ve  dış mekanlarda, karavanlarda gibi alanlarda kullanımı yapılmaktadır. Bazı kişiler evin rahatlığı için yaptırsa da genelinde kullanımı kolaylığı, temiz bir görüntü ve sağlıklı yaşam alanlarının sağlanması için yaptırmaktadır. Özel tasarım asma tavan sistemleri istemiş olduğunuz ve hayal gücünüz ile sınırlı olan bir tavan sistemidir oturma odası, salon, yatak odası, çocuk odası, mutfak, ofis ve makam odalarında kullanım olarak yapılmaktadır.

Asma tavan sistemleri yaptırılırken dikkat edilecek en önemli nokta tavan yüksekliği azalmaktadır basık olan yerlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Yüksek olan alanlarda ise asma kat yapılarak üst kat olarak da kullanabileceğiniz bir yapı ile daha kullanışlı bir alan yapabilirsiniz.

Asma tavan sistemleri hastaneler, karakol, üniversiteler, liseler, ortaokulları, ilkokulları, anaokulları, bürolar, ofisler, dükkanlar, kamu kuruluşları, belediyeler, villalar, evler gibi yerlerde tercih edilmektedir. Asma tavan sistemlerin ev içinde kullanım yerleri banyo/tuvaletlerde klipin tavan kullanılmaktadır. Yatak odası, oturma odası, salon, antre asma tavan, ledli asma tavan, gergi tavan kullanılmaktadır. Teras / balkon alanlarda Asma tavan, Petek Asma Tavan, Alüminyum Asma Tavan, Klipin Tavan kullanılmaktadır. Çatıya yakın yada villalar en üst odalara ısı yalıtımlı tavan kullanılmaktadır.

Asma Tavan Faydaları Kusursuz yüzey ve estetik bir yapı, Elektrik kabloları, havalandırma sistemleri, tesisat boruları, kanallar v.b pis görüntüleri kapatmak, Kurulum Kolaylığı, Dayanıklılık, Estetik Görünüm, İsteğe bağlı olarak, ısı ve ses yalıtımı sağlayabilir, Çeşitli aydınlatma tasarımı ve sistemleri ayrıca sağlıklı ve temiz bir görünüm sağlar.  Sizlerin isteği doğrultusunda özel tasarımlar üreterek tarzınızı ve kendinize has özelliği ile benzersiz tavanlar yapabilirsiniz.

Firmamızdan teklif almak için 0312 514 89 89 arayabilirsiniz yada teklif formu  bağlantısı ile bizlere ulaşabilirsiniz ve ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

Bazı Kullanıcılar Tarafından Yapılan Yorumlar Şöyledir;

tavanın üstüne bi kat daha tavan yapıyolar
alçıpanı oluyo alüminyumu oluyo…

içinden geçen tesisatı gizlemeniz gerektiğinde yapabileceğiniz tek şey.. hayat kurtarıcı bi anlamda

uzerinden elektrik, su, ısıtma ve havalandırma sistemlerini gecirebileceginiz, bu sistemlerin bakım ve onarimini kolaylastiran tavan kaplama cesidi. gavurcası drop ceiling olarak bilinir.

misal, banyo tavanında bulunan özerk bölge sınırlarını belirler…

alçı levha, metal, taşyünü, camyünü gibi çeşitleri vardır.
alçıpan, knauf’a ait tescilli bir markadır, marka ismiyle yapılmış genelleme nedeniyle alçı levhalar alçıpan olarak bilinir. kendi özel formlu sac taşıyıcı profilleri veya kutu profille montajı yapılabilir. modüler tavanlara göre daha özgün uygulamalar ve istenen renge boyananilmesi nedeniyle sıkça tercih edilir, ayrıca görece en ucuz asma tavan tipidir.
metal asma tavanlarsa, gizli taşıyıcısı, flat veya sarkmalı tipte olabilir. modüler taşıyıcılar içerisine plakaların yerleştirilmesi şeklinde yapılır. istendiği zaman sökülebilmesi, silinebilmesi, aydınlatma ve havalandırma sistemleri ile estetik uyumu nedeniyle tercih edilir.
taşyünü asma tavan yine modüler taşıyıcılar içine taşyünü esaslı plakaların döşenmesi şeklinde yapılır, tamamına yakını ithaldir. suya ve darbeye dayanıksızdır fakat ses ve ısı izolasyonu metal tavana göre daha iyidir.
camyünü dolgulu asma tavan ise sadece izocam labirent markalı bir üründür, muadilleri olsa da tutunamamışlardır. yüksek dansiteli camyünü levha üzerine vinyl tabaka yapıştırılması şeklinde elde edilir, ısı izolasyonu iyi olsa da fiyatı ve kısa ömrü nedeniyle tercih edilmez. genelde şartnamesinde özellikle belirtilen yerlerde zorunluluktan kullanılır.
bir de son dönemlerde yaygınlaşan karolam ( bu da marka ismiyle yapılmış bir genelleme) asma tavan var ki bu da alçı levhaların 60x60cm ebatlarında kesilerek modüler taşıyıcı içine yerleştirilmesi şeklinde yapılır. bunun boyalı, vinyl kaplı ve delikli (akustik) çeşitleri bulunur. çin malı olanlar da vardır, kenarları bantlı, üstü alüminyum folyo kaplı olanların tamamına yakını çin malıdır. bunlar alçı levhadan değil, sıkıştırılmış alçı tozundan yapılır, uzak durulmalıdır.

küçük alanlarda, ofisinizde, mağazanızda çok büyük olmayan metrajlarda tavan kaplaması yaptıracaksanız, en estetik olanı gizli taşıyıcılı modüler tavandır. alçı levhada sıva, boya gibi etkenlerle maliyeti ve uygulaması can sıkar.

Yorumlar ekşi sözlük sayfasından bilgilendirme amaçlı kopyalanmıştır.